• Černigov památkou není, píše ministerstvo

  Černigov památkou není, píše ministerstvo

  černigov„Je to pro Hradec dobrá zpráva,“ komentuje rozhodnutí ministerstva kultury neučinit z hradeckého hotelu Černigov památku Zdeněk Fink.

  Podle ministerských úředníků budova památkou není a není potřeba se věcí dále zabývat. Ze zprávy vyplývá, že stavbu degradují především nedostatky dispozičního propracování a nekvalitní detaily. Památkáři také konstatují, že Černigov nebyl hvězdou ani ve své době. „Dobové fotografie ukazují, že oproti některým ikonickým stavbám šedesátých let, jejichž interiéry představují reprezentativní gesamtkuntswerk své doby s vysokým podílem soudobého výtvarného umění a hodnotných uměleckořemeslných prvků pro ně navržených, byl interiér hotelu Černigov, co do náročnosti architektonického a uměleckého provedení, poměrně chudý a průměrný již v době svého vzniku,“ píše se ve zprávě.

  Černigov nyní čeká demolice a místo něj naproti hlavnímu nádraží bude stát multifunkční komplex, který tam hodlá vystavět společnost CPI Property Group. Půjde o obchodněadministrativní prostory,restaurace, hotel se 150 pokoji a kongresové centrum.

  “Místo stávajícího hotelu bude ten nový moderní, plně funkční s velkým kongresovým centrem. Je paradoxem našeho města, které turisticky z 80% funguje právě jako kongresové a přitom nemá patřičné centrum s hotelovým zázemím. Dojde rovněž k zastavění bloku domů, tolik pro Hradec Králové typického. Zvýší se zaměstnanost a v neposlední řadě i daň z nemovitostí. Jsem rád, že názor ministerstva plně koresponduje s naprostou většinou Hradečanů,” dodává Fink.

  Podělte se s ostatními...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn