• Jan Faltýnek: V pondělí třetího září začíná nový školní rok  

   

  Co všechno se skrývá v těch několika slovech předcházející věty? Nachází se v nich určitě smutek po uplynulých volných dnech plných slunce, nových zážitků a dobrodružství, možná i obava z neznámého, ale současně očekávání něčeho nového.

  Po dvou letních prázdninových měsících v tento den opět vyrazí do ulic vesnic i měst žáci a studenti, aby zasedli ve školních lavicích. Obzvlášť důležitý je tento den pro ty, kteří do školy zamíří poprvé, pro prvňáčky. Snažme se povzbudit jejich touhu po poznání a dosáhnout toho, aby pro ně nebyl nezapomenutelný pouze tento okamžik.

  Učitelé znovu stanou před svými žáky a studenty nejen s cílem ulehčit jim někdy nesnadnou cestu ke vzdělání a pomoci proměnit jejich sny ve skutečnost, ale zároveň najít v každém z nich to, co je činí výjimečnými. Může to být znalost, dovednost, zájem, charakterová vlastnost. Někdy možná není snadné tuto odlišnost najít, ale věřte, že vždy se naše snaha vyplatí, bude totiž korunována nejen úspěchem naším, ale především těch, ke kterým směřuje veškeré naše úsilí.

  A tak mi dovolte, vážení rodiče, kolegyně a kolegové, nakonec vyjádřit neskromné přání. Hledejme společně u našich dětí, žáků a studentů jejich kladné stránky, rozvíjejme jejich nadání a současně nikdy nezapomínejme ocenit každé malé vítězství, kterého dosáhnou.

  Přeji vám všem úspěšný školní rok.

  Jan Faltýnek

  ředitel ZŠ Mandysova

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin