• Jan Holásek: Hradec pohledem zvenčí

  Vždy když řeknu někomu z jiného kraje, že jsem z Hradce Králové, s železnou pravidelností zazní: ,,Hradec je krásné město”. Můžeme být na Hradec pyšní, Hradec Králové uchovává dědictví salonu republiky, založeného na špičkové moderní architektuře a urbanismu, ale i kultuře a společenském životě, obchodu a podnikání první poloviny 20 století. Ono to nejde jedno bez druhého, architektura a urbanismus, ekonomika a podnikání, vzdělání, kultura a společenský život jdou v moderním městě ruku v ruce.
  Z prvorepublikového salonu republiky je třeba se inspirovat i dnes. Je na vedení města, aby uchovalo hodnoty hradeckého salonu republiky, ale zároveň otvíralo Hradec Králové moderním trendům a způsobu života a dalo Hradci Králové vize do budoucích let. Město musí nadále zvát do Hradce špičkové odborníky, veřejné instituce a podnikatelský sektor a otvírat město Evropě i světu. On i Kotěra s Gočárem byli architekti působící v Praze, kterým dal Hradec Králové prostor ukázat, co umějí.
  Je i na hradečácích samotných, aby přispívali k salonu republiky, zapojením do veřejného a spolkového života, svým podnikáním, veřejně prospěšnými činnostmi, zájmem o dění ve městě a vlastním aktivním životem v něm. A město by jim k tomu mělo vytvářet co možní nejlepší podmínky.

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin