• Jaroslav Štěchovský: Klobouk dolů

   

  Poprvé mě tohle slovní spojení napadá, když se dívám na stařičkou sokolovnu na Pouchově. Po 2. světové válce  se  Tělocvičná jednota  Sokol, v tehdy samostatné obci Pouchov, rozhodla postavit provizorní tělocvičnu (asi na 10 let) z dřevěných panelů německého vojenského lazaretu, který vznikl na konci války na ploše areálu. Komunistický režim však „ sjednotil tělovýchovu” a zrušil Českou obec sokolskou (poslední slet byl v roce 1948). Finance Sokola stát zabavil, na výstavbu nové tělocvičny peníze nebyly.

  Podruhé klobouk dolů před těmi, kteří se v TJ So­kol Pouchov, po vrácení majetku ČOS po 40 letech, rozhodli usilovat o tělocvičnu novou. Jak ale stavbu financovat? Dotační tituly MŠMT zněly lákavě, ale tělocvičny se s jejich pomocí nestavěly. Hodně práce dalo také překonat snahu nenávistných sousedů záměr výstavby zastavit (zvláštní fenomén současné doby – protestovat proti stavbě, která je veřejně prospěšná a jen nahradí stavbu původní) .

  Potřetí klobouk dolů před Městem Hradec Králové, které se rozhodlo areál převzít.Areál tak získal finančně silného vlastníka.

  Počtvrté pak klobouk dolů před současnou koalicí ve vedení města, která plní svůj volební program a rozhodla o postavení tělocvičny nové. Těší se na ni kolem šesti set cvičenců, sportovců, školáků a studentů. Vznikne i venkovní parkoviště, které budou moci využívat občané této části Pouchova .

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin