Dana Marečková

16 Dana MarečkováOtázky pro Danu Marečkovou

 1. 1. Proč jsem přijala kandidaturu do zastupitelstva města a co chci prosadit v případě zvolení?
  Život města a jeho vedení sleduji aktivně již od roku 1998, kdy jsem vstoupila do Hradeckého demokratického klubu. Za celý ten čas se vyměnilo mnoho politiků a několik primátorů. HDK je zodpovědná parta pracovitých, a rozumných lidí, kteří ovlivňují chod tohoto krásného města.
  Bohužel, rozhodnutí bývalých vedení radnice dopadají na život města po mnoho let a tak se stává, že potíže, které se nahromadí, ztěžují práci těm dalším. Současný primátor MUDr. Zdeněk Fink těchto potíží, řešil ve volebním období mnoho a zcela zásadních – fotbalový stadion, zimní stadion, dálnici z Prahy
  a další nedokončené projekty, ale řeší je moudře, čestně a s citem. Je to běh na dlouhou trať. Pod jeho vedením došlo ke změnám k lepšímu i v městských organizacích, které máme možnost sledovat jako členové výborů, komisí a rad . Práce, která má úspěch , baví , a proto chci Zdeňka Finka podpořit a pracovat na započatém díle dál.
 2. Proč by mi voliči měli dát hlas, co mohu městu nabídnout?
  Celý život pracuji v obchodě, který doznal zásadní změny. Způsob zásobování rodin se ponejvíce odehrává v nejrůznějších hypermarketech o víkendech , obchody ve městě slouží jen k dokoupení maličkostí , jenže obchodníci musí vydělat na n á j e m, na výplaty zaměstnanců , daňové odvody, na režijní náklady – elektrika, voda, plyn, a nutné další opravy a údržbu. Většina českých obchodů krachuje a město se zošklivuje prázdnými špinavými výlohami k pronajmutí. Jenže tato situace je způsobena i tím, že si zde otvírají obchody cizinci, kteří často nejsou nemají znalosti našich zákonů a k daním se ani nepřihlašují a tím jsou levnější, jenže stát ochuzují a na naše důchody a jiné potřeby státu nic nepřispívají. Přesto jsou zcela mimo kontrolu finančních úřadů, protože se k dani nepřihlašují a dle současného zákona je nikdo nekontroluje. A i to bych chtěla změnit.
 3. Volné téma
  Pracujme zodpovědně, čestně a vytrvale a bude nám všem do budoucna lépe.
  Zdravím všechny dobré Hradečáky. Přijďte k volbám a dokažte, že i Vám stojí krásné místo k životu za to. Dana Marečková