Ing. Romana Dusová

27 Romana DusováOtázky pro Romanu Dusovou

  1. Proč kandiduji a co chci?
    Jsem rodilá Hradečačka. Mé město mi velmi přirostlo k srdci. Udělalo se zde mnoho dobrých věcí, něco se nepovedlo, ale ještě více je potřeba udělat. Dívám se na město jako občan, nezatížena politickými hrátkami. S mými přáteli často řeším, co by se v našem městě mělo udělat pro to, aby byl Hradec Králové ještě příjemnějším místem pro žití. Proto jsem se rozhodla kandidovat do zastupitelstva, abych v případě svého zvolení mohla ovlivnit vývoj a priority města tak, jak si to přeji já a se mnou i mnoho obyvatel Hradce Králové. Myslím, že současný primátor udělal pro město mnoho dobrého, ale měl na to příliš málo času. Proto by bylo dobré, aby mohl svou práci úspěšně dokončit.
  2. Proč mám dostat hlas, co nabídnu?
    Byla bych ráda, kdyby mne podpořilo co nejvíce obyvatel Hradce Králové, kteří smýšlejí stejně jako já. Mohla bych se potom snažit prosadit rozvoj Hradce Králové podle priorit a zájmů většiny jeho obyvatel, nikoliv podle zájmů soukromých skupin. Nechci se zaplést do politikaření, které dnes bohužel často zasahuje i do komunální politiky. Chci se zasadit o oživení starého města, které v současnosti připomíná uzavřenou rezervaci. Také chci působit v rovině kultury a sportu. Budu podporovat rozvoj zejména neorganizované mládeže a jejich přilákání ke sportu.
  3. Kterou část HK mám nejraději a co by se mělo změnit?
    Jako rodilá Hradečačka mám ráda Hučák a jeho okolí. Často jsem v dětství do těchto míst chodila. Mládí jsem prožila jako studentka nedalekého Tylova gymnázia a mnohé volné chvíle jsme trávili na břehu Labe u jezu nebo v Jiráskových sadech. Myslím, že tato část města je územím klidu, pohody a rozjímání. Měli bychom si vážit takových míst v centru a s pokorou respektovat rozčlenění území města, vytyčené architektem Gočárem, protože bez dodržení dlouhodobého směru vývoje, bude naše město jen chaotickým shlukem objektů a lidí.