Ing. Jiří Cabal

17 Jiří CabalOtázky pro Jiřího Cabala

  1. Proč jsem přijal kandidaturu do zastupitelstva města a co chci prosadit v případě zvolení?
    Velmi mne těší, že se z Hradce stalo město s nejen kvalitními sportovními zážitky (v loňském roce zejména hokej či basketbal), ale i s kvalitním sportovním zázemím (areály Bavlny, Slavie, Farářství atd.). Nyní nám chybí ještě ten fotbalový stadion. Věřím, že město stadion dokáže postavit. Raduji se také z toho, že kolem Hradce či přímo ve městě stále rostou místa, kde se dá jezdit na kole či trávit čas s rodinou a malými dětmi. Kandiduji, protože chci přispět k rozvoji města, které mám tak rád. V mém hledáčku jsou zejména doprava a přístup k informacím. Obě témata ovlivňují kvalitu života přímo i zprostředkovaně přes ekonomické ukazatele. Zlepšení dopravní obslužnosti zpříjemňuje život občanům i firmám. Podporuji urychlenou dostavbu dálniční sítě v okolí města – zvláště těch částí, které odvedou dopravu z města (R35). Jsem pro zdvojkolejnění frekventovaných železničních tratí vedoucích do města. Chtěl bych, aby se cyklostezky budovaly k užitku zejména cyklistů, nikoliv řidičů, a Hradec jako město cyklistů bylo více pravdou a méně pouhým sloganem. Svobodný přístup k informacím v sobě skrývá nejenom transparentní radnici jako základ efektivního a demokratického řízení, ale na druhé straně také například kvalitní a dostupné připojení k Internetu, které je pro mnoho firem důležitější než dopravní obslužnost. A takové firmy zpravidla vytvářejí vysokou přidanou hodnotu a minimálně narušují životní prostředí.
  2. Proč by mi voliči měli dát hlas, co mohu městu nabídnout?
    V Hradci Králové jsem zainteresován nejenom bydlištěm a zaměstnáním, ale také aktivním působením v několika organizacích – Univerzita Hradec Králové, Oddíl atletiky TJ Sokol Hradec Králové a v posledním volebním období jako člen městské Komise pro informace a média. To mi nabízí pohled na dění ve městě z různých úhlů. Zajímavé impulsy mi přináší i konfrontace naší situace s osobními zážitky ze zahraničních cest.
  3. Volné téma. Od mala se mi líbila moderní architektura Hradce Králové včele s úchvatnou budovou muzea a dodnes mám pocit, že město tyto skvosty málo „prodává“. Smíšené pocity mi nyní přináší rekonstrukce socialistických reliktů – Benešovy třídy a centra Malšovice. Ty sice ke klenotům architektury nepatří, ale jsou součástí mých četných vzpomínek na Hradec z dětských let.