Ladislav Škorpil

1. Co dělám a co jsem dělal?
2. Proč jsem přijal kandidaturu do Zastupitelstva města?
3. Moje vize Hradce za 15 – 20 let?

 

1. Pracoval jsem na pozicích konstruktér, mistr provozu, referent zlepšovacích návrhů a vynálezů v Tesle Přelouč a v Tesle Hradec Králové. Více než 25 let jsem trénoval mládež, z toho deset let byl vedoucím Tréninkového střediska mládeže v kopané. Na úrovni dospělých jsem byl coby trenér profesionálních týmů Hradce Králové, Slovanu Liberec, Dukly Praha a Dunajské Stredy u 350 utkání první ligy a 40 utkání v evropských pohárech. Vedl jsem i juniorské reprezentace Československa a České republiky, se kterými jsem byl účasten mistrovství Evropy do 16, 18 a 21 let. Jedenáct let jsem v řádném důchodovém věku. Pracuji ve sportovním úseku FC Hradec Králové, v Zastupitelstvu a Radě města Hradce Králové, jsem i předsedou sportovní komise, poradního orgánu rady města.

 

2. Kandidaturu do zastupitelstva města jsem přijal stejně jako v dobách předchozích z důvodu, aby sport měl na této úrovni patřičné zastání.

 

3. V tomto časovém horizontu by mohl být dostavěn fotbalový stadion, za který se potomci architektů Gočára a Kotěry nebudou muset stydět.