Otázky pro Ladislava Škorpila

7 Ladislav Škorpil

7 Ladislav Škorpil

  1. Proč jsem přijal kandidaturu do zastupitelstva města a co chci prosadit v případě zvolení?     V Hradci Králové jsem se narodil a žiji zde 69 let. Co by trenér fotbalu jsem působil více jak 25 let v Hradci Králové, více jak 7 let v Liberci, 2 roky v Praze jako trenér Dukly, 2 roky v Dunajské Stredě. Vedl jsem 9 let i československou dorosteneckou reprezentaci a 3 a ½ roku reprezentační celek ČR 21. V nejvyšších soutěžích 1. ligy jsem byl účasten u 350 utkání, v evropských pohárech u 44 zápasů. Mistrem ČR jsem byl s dorostem Hradce i dospělými Liberce, stejně tak vítězem pohárové soutěže. V městském zastupitelstvu jsem působil po 4 volební období se záměrem, aby měl nějaké zastání hradecký sport a hradecký občan. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany a na kandidátkách jsem byl vždy uveden jako nezávislý.
  2. V posledním volebním období jsem působil ve funkci předsedy sportovní komise, která se snažila s maximální mírou objektivity posuzovat žádosti o finanční příspěvky na rozvoj a údržbu sportovišť, na sportovní akce, na vrcholový a výkonnostní sport, na činnost sportovních organizací včetně nájmu i žádosti o zařazení do Calendárium Regina.           Samostatnými body jednání byly informace o vyplacení finančních příspěvků na podporu činnosti sportovních organizací v Hradci Králové prostřednictvím královéhradecké unie sportu, projednání fungování a financování fotbalové a hokejové akademie, projednání ocenění v rámci projektu Naděje královéhradeckého sportu a Nejúspěšnější sportovci města Hradce Králové. Opakovaně bylo kontrolováno plnění koncepce podpory rozvoje sportu v Hradci Králové. Běžnou agendou bylo projednávání došlých požadavků o vyjádření sportovní komise z titulu poradního orgánu Rady města. Průběžně bylo řešeno široké spektrum problémů sportovních organizací. V této činnosti jsem ochoten působit i nadále.
  3. V roce 1960 vyhrál tým hradeckých fotbalistů jediný mistrovský titul v historii klubu na posledním škvárovém hřišti v nejvyšší fotbalové soutěži. V současnosti hraje náš fotbalový klub na v nejvyšší fotbalové soutěži posledním spartakiádním stadionu. Je proto nejvyšší čas, aby všechny síly zainteresovaných byly napřeny k postavení takového fotbalového stánku, který by odpovídal městu s tradicí moderní architektury, jejíž základy položili architekti Gočár a Kotěra.

 

 

 

 

Ladislav Škorpil