Mgr. Vladimír Springer

1) Co dělám (příp. co jsem dělal) ve svém občanském povolání, co za mnou je vidět z hlediska pracovního.
2) Proč jsem přijal kandidaturu do zastupitelstva města a co chci prosadit v případě zvolení, proč by mi voliči měli dát hlas. Čím mohu Hradci prospět, v jakých oblastech se chci nejvíce angažovat.
3) Moje vize Hradce za 15 až 20 let.

1) Před 11 lety jsem ukončil ve funkci ředitele základní školy své aktivní působení ve školství, kterému jsem se věnoval celých 40 let profesního života. Jsem přesvědčen, že ZŠ Bezručova patřila v Hradci Králové mezi nejlepší školy a rád jsem v rámci svých schopností pomáhal.

2) S ukončením mé pedagogické kariéry jsem uvažoval o tom, zda můžu být nějakým způsobem nadále aktivní a prospěšný. Když mi přišla nabídka od HDK na „přestup“ do politiky, rozhodl jsem se poměrně rychle, protože jsem v jejich řadách znal řadu schopných a férových lidí, což si naštěstí o naprosté většině z nich myslím dodnes. Rád je ještě jednou v nastávajících volbách spíše už podpořím a snad tak pomohu zajistit potřebné hlasy. Zároveň nabízím své služby pochopitelně v oblasti školství.

3) Jednoznačně Hradec Králové vidím jako město spokojených občanů, kteří budou hrdi na to, že zde žijí. Město otevřené všem generacím, od žáků a studentů až po důchodce. Vedení města by mělo dokázat navázat na genialitu klíčových královéhradeckých architektů, umět vzájemně spolupracovat s kvalitními a pozitivně smýšlejícími odborníky, odpovědně komunikovat a nalézat přijatelná řešení všech problémů s občany.