• Prohlášení Zdeňka Finka týkající se podpory kandidatury Oldřicha Vlasáka do Senátu

  Považuju za potřebné se vyjádřit na téma podpory kandidatury Oldřicha Vlasáka na post senátora v nadcházejícím druhém kole senátních voleb. Je pravdou, že jsem byl panem Oldřichem Vlasákem požádán o podporu, protože se spolu od dětství velmi dobře známe. Znal jsem rodiče i sourozence, kteří měli chalupu nedaleko od nás. Na včerejší tiskové konferenci jsem zdůrazňoval, že jde o moji podporu, že je možné přelepit pouze moje obrázky a rovněž jsem sdělil, že nejde o podporu našeho klubu HDK.

  Zdůrazňuji, že mé rozhodnutí bylo opravdu výhradně v osobní rovině. S tímto krokem jsem v pondělí večer seznámil na pravidelné schůzce členy Hradeckého demokratického klubu, kde byl po diskusi tento fakt vzat na vědomí s tím, že se jedná skutečně o můj soukromý postoj.

  V žádném případě na tomto fóru nikde nepadla zmínka o tom, že klub HDK jako celek se rozhodnul někoho z kandidátů podporovat. Tento fakt plně respektuji.

  Distancuji se proto z výše uvedených důvodů od textu na přelepkách reklamních ploch HDK, které se ve městě objevily a deklarují podporu celého hnutí HDK Oldřichu Vlasákovi.

  Svou osobní podporu jsem navíc jednoznačně podmínil tím, že Oldřich Vlasák nebude ve své kampani prezentovat zároveň podporu STANhk, tedy Starostové a nezávislí pro Hradec Králové. Oldřich Vlasák tuto moji zásadní podmínku bohužel porušil.

  Tento způsob jednání velmi usnadnil mé případné rozhodování o dalším angažmá ODS ve vedení královéhradecké radnice.

   

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin