• Významné osobnosti chválí kandidáty HDK

  Byl jsem velmi mile překvapen jak nás hodnotí významné osobnosti, nejenom z Hradce Králové. Podle mého názoru to jen potvrzuje i předchozí sdělení některých novinářů, že kandidátní listina Hradeckého demokratického klubu má nejkvalitnější složení.

  Zdeněk Fink

   

  Mám v Hradci Králové kamarády a jeden z nich mě pozval na hokejové utkání Hradec – Kometa a protože já fandím Kometě a on pochopitelně Hradci, bylo to tehdy plné emocí, došlo i na sázky. Ačkoli to nikdy nedělám, tenkrát jsem svůj tajný, úplně bláznivý tip – 0:7 pro Kometu – uložil do obálky a když se na konci zápasu, který tak skutečně skončil, všichni vytasili se svými tipovanými výsledky, samozřejmě hradecky pozitivními, byli z mého na omdlení. Přiznám se, že i já, bylo to spíš fanfarónství. Jediný, kdo to přijal relativně v klidu byl hradecký primátor Zdeněk Fink. Dokonce se se mnou ještě byl schopen dívat na opakování gólů v televizi a ocenil výkon Brna. Od té doby jsem Zdeňka viděl řešit takhle v klidu mnoho věcí, neboť jsme se spřátelili a zažili spolu řadu příjemných chvil, navíc jeho paní šéfuje mému milovanému divadlu Drak, takže k sobě máme blízko. Znám v naší republice ještě dva takovéhle výborné primátory a Zdeněk do téhle trojice nepochybně patří.                       

  Miroslav Donutil

    

  Honzu Holáska znám dlouhou dobu jako právníka a odborníka na nemovitosti s láskou k Hradci Králové. Jeho profesní zkušenosti získané ať už v Čechách nebo v zahraničí by byly pro práci v královéhradeckém zastupitelstvu přínosem.

  Zuzana Ceralová Petrofová 

   

  Přestože letos nebudu mít možnost volit do zastupitelstva v Hradci (což mě velice mrzí), řada lidí se mě ptá, koho mají volit. Z toho, co jsem viděl v rámci kampaně, je mi po pravdě řečeno docela smutno, vzduchem létá řada jednoduchých hesel, výkřiků plných emocí, osob-
  ních útoků a negace, ale skutečných vizí a reálných projektů jako šafránu. Proto si myslím (a radím to svým sousedům, pokud se mne ptají), že je dobré využít možnosti, kterou nabízejí právě komunální volby. Tedy vybrat si z celé té obrovské plachty zvané „volební
  lístek“ ty osobnosti a tváře, se kterými už máte nějakou zkušenost, o kterých víte, že jsou to slušní lidé a co v komunální politice prosazují, a těm dát svůj hlas (křížek). Jsem přesvědčen, že je jich tam i více než těch magických 37. Za ta léta od listopadu 1989 jsem si například ověřil takové kvality u svých dlouholetých přátel, mezi které mohu doufám stále počítat Zdeňka Finka, Jiřího Sovu, Václava Ludvíka nebo Arnošta Urbana. S nimi se setkávám v komunální politice i v životě stále stejně rád už od Listopadu ´89.

  Naopak bych byl velmi opatrný u těch, kteří už stihli předvést, že se nechají snadno zlákat vidinou rychlé politické kariéry, kteří mění politický dres a názory rychleji než košile, nebo u těch, kteří zjevně dovedou přitakat spíše zájmům developerů a různých šíbrů, než potřebám města (bohužel ani takových není na kandidátkách zrovna málo a myslím, že je známe všichni). A velké opatrnosti je podle mne třeba i u těch zcela neznámých nových tváří a subjektů. Experimentů a slibů změn, z kterých pak byla jen ještě větší lumpárna a špína, už jsme zažili příliš mnoho, než abych do toho šel znova…

  Martin Dvořák,

  primátor města v letech 1990-98

   

  Jako rektora Univerzity Hradec Králové mne zajímají volby nejen z pohledu voliče, ale právě také z pozice rektora naší univerzity, kdy sleduji aktivity zaměstnanců, ale i studentů čtyř fakult UHK. Jako představitel velké veřejné instituce, která vzdělává budoucí generace naší společnosti, vidím rozhodnutí našich akademiků kandidovat jako správné. Své odborné znalosti a zkušenosti, kterými jsou jindy vzorem pro studenty, se nyní rozhodli společně se svým volným časem a energií poskytnou ku prospěchu celé společnosti. Vnímám to jako logický a potřebný krok, za který jim upřímně děkuji.

  Právě komunální volby jsou příkladnou ukázkou zvýšené akademické volební aktivity, kdy zaměstnance a studenty UHK najdeme na různých kandidátkách v různých městech i krajích. Jako hradeckého voliče mne nejvíce pochopitelně zajímají kandidátky do našeho městského zastupitelstva.

  Na kandidátce Hradeckého demokratického klubu figuruje i děkanka naší Filozofické fakulty Pavlína Springerová, která velmi úspěšně vede fakultu již sedmým rokem. Za tu dobu se z „fildy“ stala dynamická a progresivní součást UHK a instituce respektovaná mezi ostatními společenskovědními a humanitně orientovanými fakultami, a to i přesto, že veřejný diskurz není těmto fakultám nakloněn. FF UHK je bezpochyby plně konkurenceschopná v oblasti vědeckého bádání, ovšem největší kus cesty „filda“ pod vedením paní děkanky Springerové urazila na poli internacionalizace. FF UHK je tak dnes naprosto globální institucí, skrz kterou proudí studenti a akademici ze všech koutů světa.

  Univerzita a její fakulty mají být otevřeným prostorem sloužícím obyvatelům města a kraje, proto také Filozofická fakulta s jasnou vizí paní děkanky Springerové otevírá své dveře nejrůznějším veřejným aktivitám. Namátkou zmíním odborné přednášky pro veřejnost, organizaci příměstských táborů, workshopy a popularizační aktivity pro hradecké školáky a v neposlední řadě spolupráci s řadou neziskových organizací, jako je např. Masarykova společnost.

  Věřím tomu, že právě lidé, za kterými stojí neoddiskutovatelný kus práce, by měli být těmi, kteří zaujmou místa v budoucím zastupitelstvu či radě města Hradec Králové. Jsem přesvědčen, že přesně takovým člověkem je Pavlína Springerová.

  Prof. Kamil Kuča,

  rektor Univerzity Hradec Králové

   

   

  „Pana primátora Zdeňka Finka jsem v době svého hráčského působení v Hradci Králové poznal jako normálního člověka, který má snahu věci řešit a neodkládat.

  Jako bývalý sportovec dobře ví, o čem sport je, a záležitosti s ním spojené, pro mne pak zejména ty související s hokejem, dokáže řešit.

  Byl bych rád, kdybych s ním i v rámci mé nové pozice v klubu mohl spolupracovat jako s primátorem města.“

  Jaroslav Bednář

  sportovní manažer Mountfield HK

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin