• Zápis z jednání HDK – 10. říjen 2016

  Zápis č. 23

  z pravidelného zasedání Hradeckého demokratického klubu

  Termín, místo konání: 10.října 2016, 18:00, Pod Terasami

  Přítomní  Dürrer, Kocourek, Springer, Springerová, Ondráček, Lejsek, Fink, Škorpil, Rytíř, Kubát Petr, Marečková, Lišková, Duchoň,  Jůza, Urban, Novák Robert, Šaršon, Krčmová, Novák Robert, Novák Jakub, Strnad

  Hosté: 3 zástupci občanů Pražského Předměstí

  • Na úvod dostali slovo hosté, kteří vysvětlili postoj obyvatel Pražského Předměstí ke  zdvoukolejnění trati na Pardubice. Stěžovali si na určité dezinformace ohledně navrhovaných variant předkládaných městem. Konstatovali, že jich znají celkem 5 a hlavně jim vadilo, že neznají jaké je stanovisko města, ale i HDK, kterou variantu kdo podporuje. Za HDK odkazuji na minulý zápis. Kromě aleje projevili značné obavy i o stav podzemních vod na okolních pozemcích. Diskuse byla věcná, hosté byli ujištěni, že v budoucnosti bude silniční doprava vedena přes Labe nově vybudovanými komunikacemi spojujícími Pražské Předměstí s Kuklenami.
  • Kontrola zápisu – proběhla bez připomínek
  • Dalším bodem bylo stručné představení aktivní komunikace prostřednictvím Faceboku s potencionálními voliči. Naši mladí spolupracovníci Novák Jakub a Strnad Lukáš se ujali velmi zodpovědně a iniciativně úkolu využít možností nových médií a oživit naše stránky. Podařilo se jim ve velmi krátké době a za minimálních nákladů podstatně zvýšit počet nových návštěvníků stránek HDK před krajskými volbami. Za jejich práci jim bylo vysloveno poděkování a hlavně byla domluvena další spolupráce, která by měla vyvrcholit komunálními volbami v roce 2018.
  • Krajské volby dopadly pro HDK ziskem jednoho mandátu v rámci Koalice pro Královéhradecký kraj, která jich má celkem pět. Naše opakované společenství pro kraj mírně snížilo svůj volební výsledek, ale těsné 4. místo nelze hodnotit jako neúspěch.

  Bohatou diskusi pak vyvolalo následné jednání vedení koalice, které se brzy po vyhlášení výsledků sešlo s vedením dalších stran – ČSSD, ODS, TOP 09 a Starostové. Výsledkem tohoto jednání byla ústní dohoda na vytvoření krajské koalice těchto stran s celkovým počtem 24 zastupitelů.

  Diskuse byla opravdu zajímavá, každý měl možnost vyslovit svůj názor a většina přítomných tak učinila. Její obsah lze považovat za interní klubovou záležitost. Náš zastupitel, Zdeněk Fink, byl pověřen úkolem snažit se o omezení počtu uvolněných zastupitelů a podpořit výběr kvalitních lidí do vedení kraje.

  • Dovolím si ještě jednou na požádání připojit číslo účtu HDK, který je veden u FIO banky 2000645457, kód banky 2010.

   

  Příští pravidelná schůzka se koná v pondělí 24. 10. 2016 v 18:00, jako vždy Pod Terasami, s tím, že nevylučujeme možnost svolání mimořádné schůzky narychlo, s ohledem na průběh koaličních jednání.

  Zapsal: Vladimír Springer

  Podělte se s ostatními...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn