• Zdeněk Fink: Zase budou volby, tentokrát do zastupitelstev krajů

  hdk2006foto_Z_Fink_mUž zase po čtyřech letech budeme rozhodovat o lidech, kteří budou v následujícím období rozhodovat o krajském majetku, o vedení kraje a o jeho směrování. Mezitím jsme volili do obecních zastupitelstev, senátu a poslanecké sněmovny. A tak pořád do kola. Podle čeho vybíráme své kandidáty, je spíše otázka pro ty, kteří se tím profesionálně zabývají. Někdo se rozhoduje podle své jasné politické orientace, někdo podléhá slibům ať již vyřčeným nebo vytištěným na plakátech, někoho možná upoutají mnohdy o desítky let omlazené a vyžehlené tváře na billboardech. Ti odpovědnější voliči se podívají i do programů jednotlivých stran a uskupení. My, kteří  usilujeme o vaše hlasy,  to nějak musíme a také chceme podstoupit.

  Pojďme se na to podívat z trochu jiného pohledu než je volební kampaň. Co vlastně jako voliči po  svých zástupcích v krajském zastupitelstvu a potažmo ve vedení kraje obecně  požadujeme?  Aby řádně, odpovědně a poctivě nakládali se svěřeným majetkem, aby nebyli hloupí, aby byli ochotní se dále vzdělávat, aby více než na sebe mysleli na lidi a to jak celkově tak v jednotlivých lokalitách našeho kraje.  Abychom jezdili ať již autem nebo na kole po spravených silnicích, aby fungovala veřejná  doprava ať již autobusová nebo vlaková, abychom měli spolehnutí  na pomoc a ochranu  ve zdravotnictví, od  policie a při případných krizových situacích a katastrofách. Abychom byli našimi zástupci vyslyšeni, když to budeme potřebovat a naopak abychom o nich nevěděli, když je potřebovat nebudeme. Aby v patřičné míře podporovali živou kulturu, památky a sport  především mládežnický a povšechný. Aby dbali na trvale udržitelný život ve smyslu skutečné péče o životní prostředí. Aby  byli ochotní podat pomocnou ruku nemajetným seniorům a nezaslouženě sociálně slabým.  Aby se nás alespoň snažili oprostit od zbytečné byrokracie a ponechali nám co největší možnou míru vlastního rozhodování.

  A nyní, jak to poznáme, když většinu z nich vůbec neznáme? Jak je máme vybrat ? V krajských volbách volíme jednotlivé  strany a uskupení  což je jeden výběr a potom ještě  jednotlivce na jejich kandidátkách, které můžeme svými hlasy upřednostnit. Hledejme na kandidátkách lidi, kteří již něco  v jakékoli profesi  dokázali a to i v politice, odpovědné lidi,  na které je spolehnutí. Lidi schopné se dohodnout.  Věřte tomu, že na každé kandidátce vyjma extremistických stran,  je najdeme. Jen je správně vybrat.

  Po čtyři roky budou spravovat krásný kus Čech – Královéhradecký kraj

  Zdeněk Fink, Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL – HDK – VPM)

  Podělte se s ostatními...Share on Facebook
  Facebook
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin